Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Data publikacji: 2018-04-09
Poznańscy urzędnicy zapraszają na otwarte spotkanie "Senioralny Poznań", kolejną debatę w ramach cyklu "Poznań #2023. Porozmawiajmy o konkretach", w czwartek 12 kwietnia o godz. 17:00, Dobra i Wino, ul. Za Bramką 1
Podczas spotkania poszukiwane będą odpowiedzi min. na pytania: jak skutecznie wykorzystać potencjał społeczny i zawodowy osób starszych, jakie wyzwania będą najważniejsze dla seniorów i seniorek w perspektywie kolejnych lat, które działania powinny dziś stać się priorytetowe z punktu widzenia długofalowych efektów oraz jakie działania warto podjąć dziś, abyśmy zapracowali w przyszłości na empatyczną społeczność, która wspólnie buduje dobre do życia miasto?
Spotkanie przewiduje przedstawienie wyników badań oraz dyskusję z udziałem publiczności.
Panelistki i paneliści:
Prowadzący: Wojciech Bauer - dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej
Tezy do dyskusji:
1. Obecnie trwa debata, której celem jest wypracowanie najbardziej skutecznych metod wykorzystania potencjału społecznego i zawodowego osób starszych oraz dostarczenia adekwatnego, kompleksowego wsparcia osobom starszym i ich rodzinom. Kim jest współczesny senior/seniorka, co jest dla niego/niej ważne i jakie ma oczekiwania względem miasta, w którym żyje?
2. Wydaje się, że problemów seniorów i seniorek nie da się rozwiązywać wyłącznie wewnątrz ich grupy. Znacząca część osób w wieku średnim zajmuje się dziś swoimi zależnymi rodzicami, nie są więc w stanie w pełni uczestniczyć w życiu miasta. Z kolei budowanie empatii i zaangażowania w pokoleniu Y wydaje się niemożliwe bez obecności osób starszych. Jakie działania warto podjąć dziś, abyśmy zapracowali w przyszłości na empatyczną społeczność miasta, która wspólnie rozwiązuje wewnętrzne problemy.
Źródło: www.poznan.pl