Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Data publikacji: 2017-12-03
Dzięki realizacji „Bezpłatnych zajęć fitness na świeżym powietrzu” mieszkańcy Lubonia skorzystali z zajęć zumby, jogi, pilatesu i aerobiku. Przedsięwzięcia zostało wybrane do realizacji w głosowaniu w ramach pierwszej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego.
Jak czytamy w kosztorysie projektu, kwota jaką pochłonęła seria sportowych wydarzeń wyniosła dokładnie 9200 zł. W tej sumie znalazło się wynagrodzenie dla instruktorów (5200 zł), koszty związane z nagłośnieniem (3000 zł) oraz 1000 zł, które wykorzystano na promocję wydarzenia.
Skąd pomysł, jakie były trudności i jak przebiegała organizacja tego wydarzenia? O tym wszystkim dowiecie się od Justyny Dajewskiej - autorki projektu.
Alicja Kowalczyk: Co Panią zmotywowało do zgłoszenia projektu "Bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu (zumba, joga, pilates, aerobik)" w Lubońskim Budżecie Obywatelskim 2016? Dlaczego zdecydowała się Pani na zaproponowanie mieszkańcom zajęć sportowych?
Justyna Dajewska: Budżet Obywatelski jest wyjątkową inicjatywą, która wspiera aktywność i kreatywność mieszkańców, dlatego też bez wahania zdecydowałam się złożyć swój projekt. W końcu to My, Mieszkańcy, możemy wyrazić czego nam w mieście brakuje. Główna idea jaka mi przyświecała to zaproponowanie projektu, który skupiałby mieszkańców do wspólnego działania, by wyciągnąć ich z domu i to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Pomysł na projekt wpadł mi do głowy podczas oglądania jednego z amerykańskich filmów, gdzie grupa ludzi ćwiczyła jogę w nowojorskim Central Parku. Czułam, że to idealne rozwiązanie także dla mojego miasta. Zajęcia fitness łączą w sobie radość zarówno dla ciała jak i dla ducha. Ogromną przyjemnością jest spędzić czas w miejskich miejscach rekreacji, poćwiczyć wspólnie by wytworzyć endorfiny (hormon szczęścia) a także nawiązać nowe znajomości.
A.K.: Jaki etap był najtrudniejszy przy tworzeniu i zgłaszaniu projektu?
J.D.: Najtrudniejszym etapem było przygotowanie trafnego i przemyślanego projektu. Musi on być sensowny, aby mieszkańcy mieli poczucie, że jego realizacja jest zasadna a nie marnuje miejskich pieniędzy. Dość złożonym i wymagającym etapem było także przygotowanie szacunkowego kosztorysu, gdyż należało uwzględnić wiele aspektów w projekcie.
A.K.: Czy jest Pani zadowolona z tego jak projekt został zrealizowany? Czy cieszył się popularnością i czy planuje Pani kolejne projekty, edycje?
J.D.: Projekt został perfekcyjnie zrealizowany a co za tym idzie spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców miasta. Każde zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów licznie przyciągały ludzi w różnym wieku, z różną kondycją fizyczną i z różnym poziomem umiejętności – i to było fantastyczne. Frekwencja była imponująca. Projektowi przyświecała idea dobrej zabawy oraz dużej dawki pozytywnej energii – a tego na pewno nie zabrakło. To właśnie pozytywny odbiór skłonił mnie do ponownego złożenia projektu na „Bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu” oraz innych inicjatyw, w kolejnej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.
Wywiad przeprowadziła: Alicja Kowalczyk
Fotografie: Justyna Dajewska