Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Profesor Piotr Gliński rozpoczął konsultacje publiczne Programu "Korpus Solidarności - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030". Strategicznym celem rządowego Programu jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat. Program będzie wdrażał rozwiązania gwarantujące długofalowe wsparcie rozwoju wolontariatu w Polsce. Korpus Solidarności jest oparty na modelu wolontariatu długoterminowego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków.
Program Korpus Solidarności to kompleksowa oferta złożona z czterech współzależnych
i uzupełniających się zespołów działań tematycznych, adresowanych do różnych grup odbiorców:
Program Korpus Solidarności został zaplanowany w perspektywie lat 2018-2030. Faza organizacyjna Programu (formowanie zespołu Programu, konsultacje społeczne Programu, akceptacja jego ostatecznego kształtu, opracowanie zakresu działań narzędzi, oraz poszczególnych obszarów tematycznych) obejmie okres od marca do września 2018 r. Od jesieni 2018 r. rozpocznie się właściwa realizacja programu, która trwać będzie do roku 2030.
Bez ograniczeń
Uwagi do treści programu można zgłaszać na adres Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
Departament Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Al. Ujazdowskie1/3, 00-583 Warszawa.