Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Badanie Klimatu Rowerowego 2024 ma na celu zebranie opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Realizowane jest przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Pośród partnerów instytucjonalnymi badania po raz kolejny znalazła się Metropolia Poznań.
Badanie prowadzone jest w cyklu dwuletnim według sprawdzonej i rozwijanej przez Allegemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską od 1998 roku metodologii Fahradklima – Test.
Wyniki badania pokażą wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Proces badawczy składa się z trzech faz: rekrutacji zainteresowanych samorządów, badania właściwego (mieszkańcy-codzienni użytkownicy rowerów wypełniają anonimową ankietę online, w której oceniają warunki panujące w swoim mieście lub gminie) oraz przygotowania raportów. Wyniki przedstawiane będą w 6-stopniowej skali, gdzie 6jest oceną najniższą a 1 najwyższą.
Rezultaty badań kierowane są do samorządowców, osób decyzyjnych i odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu. Po opracowaniu wyników ankiet organizator stworzy raport dla każdego z samorządów, który uzyska wymaganą przez metodologię minimalną liczbę ankiet. Następnie powstanie na odstawie ocen stworzony zostanie „Ranking miast i gmin przyjaznych rowerzystom”.
Wszyscy zainteresowani.
Ankieta zamieszczona jest na stronie internetowej rowerowyklimat.pl.
Link do podstrony ankiety:
https://www.interankiety.pl/f/vLNJeEQL
Pytania dotyczą 5 obszarów tematycznych takich jak: klimat ruchu drogowego, wartościowanie korzystania z rowerów, bezpieczeństwo, komfort jazdy i infrastruktura.
POLSKA UNIA MOBILNOŚCI AKTYWNEJ (PUMA), Jarosław Foppke, tel. +48 660 741 996, mail: jaroslaw.foppke@mobilnosc.org