Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.
Podczas majowej sesji Rada Miejska uchwaliła kwotę i zasady Budżetu Obywatelskiego Gminy Oborniki na 2025 rok. To 250 tys. zł!
Elektroniczny nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca i potrwa on aż do 16 września!
Czym jest Budżet Obywatelski? Idea Budżetu Obywatelskiego zakłada, że to mieszkańcy współdecydują na jaki cel przeznaczone zostaną gminne środki. Wskazują, co w ich ocenie jest najważniejsze do zrobienia. Co ważne – muszą być to propozycje, które mieszczą się w zadaniach Gminy. To znaczy między innymi, iż Gmina musi być właścicielem terenu, na którym realizowana będzie inwestycja. Na przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 zaplanowano 250 tys. zł! Przy czym koszt jednego zgłoszonego zadania nie może przekraczać 25 tys. zł.
O czym musimy pamiętać? Podobnie jak w poprzedniej edycji na etapie głosowania nie będzie już podziału na miasto i wieś, a każdy będzie mógł oddać tylko jeden głos, usprawni to proces liczenia i jednocześnie pozwoli na bardziej sprawiedliwy podział środków. Do zgłaszanego projektu należy dołączyć wycenę obejmującą zarówno zakup/wykonanie, jak i montaż, wraz z podaniem źródła tejże wyceny. Wyceniając projekt należy uwzględnić wszystkie składowe kosztów, w tym np. koszty map, projektów, transportu, etc.
Harmonogram:
Każdy zgłaszany projekt musi być zgłoszony przez mieszkańca Gminy. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia
wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w Budżecie i musi zostać załączona w formie elektronicznej w Formularzu.
Jak zgłosić swoją propozycję? To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę oborniki.pl, kliknąć w zakładkę Budżet Obywatelski (aktywny od 1 lipca do 16 września), a następnie wypełnić zamieszczony tam formularz, wskazując planowaną inwestycję, jej koszt i lokalizację, a także krótko opisać projekt. Do zgłoszenia należy dołączyć listę 15 osób, popierających projekt oraz wycenę planowanej inwestycji, zawierającą całkowite koszty wykonania lub zakupu, montażu, map, projektu, transportu, etc.
Chcesz porozmawiać o planowanym projekcie, sprawdzić możliwość realizacji w danej lokalizacji, dowiedzieć się więcej o procedurach Budżetu Obywatelskiego?
Przydatne telefony: