Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






Wyniki ewaluacji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Wyniki ewaluacji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Data publikacji: 2024-02-06

Po zakończonej edycji PBO, urzędnicy z Poznania jak co roku publikują raport ewaluacyjny. Dokument zawiera statystyki, opis tegorocznej edycji, podsumowanie ankiet wypełnionych przez mieszkańców i mieszkanki oraz rekomendacje.

W ramach ewaluacji przygotowano ankietę. Internetowy formularz wypełniło 1444 respondentów i respondentek.

Najważniejsze wnioski i rekomendacje:

  • Ponad 84% ankietowanych uważa, że podział projektów na duże i małe w ramach kategorii zastosowany w PBO24 to pozytywny pomysł. Wniosek: Należy uwzględnić rekomendacje przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Prawie 72% ankietowanych nie zamierza składać projektu w kolejnej edycji PBO. Wniosek: Należy uwzględnić uwagę przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Ankietowane osoby zwróciły uwagę na fakt, iż projekty, które wygrywają co roku w budżecie obywatelskim powinny być wpisane do budżetu miasta. Wniosek: Należy kontynuować dążenia do uwzględnienia w budżecie miasta projektów, które przez wiele lat wybierane są przez mieszkańców w głosowaniu.
  • Ankietowane osoby uważają, że powinny powstać nowe kategorie projektów, takie jak: sportowe, kulturalne, infrastrukturalne. Wniosek: Należy uwzględnić uwagę przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Należy poprawić wygląd strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Wniosek: Należy przekazać firmie obsługującej Serwis realizację powyższej uwagi.
  • Należy zmienić sposób weryfikacji głosów. Wniosek: Należy uwzględnić uwagę przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Należy zastanowić się nad rolą i zakresem działania rad osiedli w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Wniosek: Należy uwzględnić uwagę przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Należy zakazać promowania i finansowania promocji wybranych projektów przez rady osiedli i inne instytucje publiczne, jednocześnie opiniujących projekt i aktywnie go promujące. Wniosek: Należy uwzględnić uwagę przez jednostkę merytoryczną koordynującą PBO.
  • Celem zachowania ogólnodostępności w głosowaniu elektronicznym dla osób nieposiadających dostępu do komputera lub nieposiadających telefonu komórkowego, w UMP utworzono stacjonarny punkt do głosowania. Wniosek: Celem zapewnienia możliwości głosowania należy utrzymać stały punkt głosowania stacjonarnego w UMP.

Dokument raportujest dostępny TUTAJ

Źródło: www.budzet.um.poznan.pl




 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]